Czy taki poziom d-dimerów to powód do obaw?

Witam. 10 dni temu skończyłam izolację po covid Dzisiaj zrobiłam badania krwi d dimery 531. Czy to powod do obaw? Inr protronbinowe w normie.

531 µg/l? Jeśli brak innych dolegliwości typu duszność, kaszel, krwioplucie, obrzęki itp. to nie ma powodów do obaw. Jest to tylko badanie dodatkowe. Pomaga czasem lekarzowi podjąć decyzję. Poziom dimeru D rośnie w stanach zapalnych, ciąży, niedokrwieniu serca, kończyn, po urazach, po zabiegach operacyjnych, w chorobach nerek i wątroby. Duże żylaki i wiele innych stanów chorobowych może prowadzić do wzrostu tego parametru.