Czy taki poziom Hcg we wczesnej ciąży jest prawidłowy?

Witam, ostatni raz okres miałam 19.04. Dzis tj. 16.06 zrobilam bete i wyszła na poziomie 107730 który to tydzień ciąży? Czy wynik jest prawidłowy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

poziom beta-HCG na takim poziomie oznacza 7-8 tydzień ciąży, co zgadzałoby się z datą ostatniej miesiączki. Proszę pamiętać, że stężenie to powinno podwajać się co 2-3 dni, aż do ok. trzeciego miesiąca ciąży.

Proszę również udać się do ginekologa, który potwierdzi ciążę i sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Teraz jest najlepszy czas na to, gdyż zarodek oraz akcja serca powinna być już widoczna.

Lekarz potwierdzi orientacyjny wiek ciąży oraz zleci niezbędne badania. Przeprowadzi również szczegółowy wywiad oraz wykona badanie położnicze, które jest niezwykle ważne. Proszę więc nie zwlekać z wizytą.

Artykuł dotyczący poziomu beta-HCG w ciąży znajduje się na naszym portalu pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.