Czy mogę być pewna, że to ciąża?

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 2.04.2022 r., ostatni test ciążowy z wynikiem negatywnym wyszedł 14.05.2022 rano, a już 16.05.2022 rano na teście pojawiła się druga lekko widoczna kreseczka - łącznie takich pozytywnych testów wyszło 4. 17.05.2022 r. byłam u ginekologa, ale na USG nic nie widać, jest tylko pozostałość po owulacji - ciałko żółte. 19.05.2022 r. zrobiłam betę hCG - wyszło 149,0 mIU/ml. Podejrzewam, że mogę być w 2-3 tyg. ciąży z uwagi na podany zakres mIU/ml na wyniku, ale nie zgadza mi się to z ostatnią miesiączką, według tego "powinnam" za moment zaczynać 7 tydzień, a prawdopodobnie 5 od zapłodnienia. Martwię się czy wszystko w porządku i czy jeśli pójdę za 2 tygodnie na ponowne USG to nie będzie za szybko? Czy mogę być pewna, że to ciąża? Czy wynik bety jest prawidłowy na ten czas?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pewność co do ciąży będzie Pani miała, kiedy potwierdzi to ginekolog podczas badania.

Podany wynik hormonu beta-HCG wskazuje na początkową ciążę, a data ostatniej miesiączki na 7. tydzień ciąży. Możliwe jednak, że ciąża jest młodsza niż wynika to z daty ostatniej miesiączki – stąd też niski poziom beta-HCG oraz brak widocznego zarodka podczas badania USG.

Proszę udać się za 2 tygodnie do ginekologa – myślę, że do tego czasu sytuacja powinna się wyjaśnić.

Ogólne normy gonadotropiny kosmówkowej, a więc hormonu niezwykle ważnego podczas ciąży znajdzie Pani w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.