Interpretacja wyników: czy wszystko jest w porządku?
Ostatnią miesiączkę miałam 24 I 2011 r., a 28 II powinnam dostać planowo kolejną, lecz tak nie było. Wykonałam 2 testy ciążowe i wyszły pozytywnie. Tego samego dnia poszłam do mojego ginekologa, który po badaniu ginekologicznym stwierdził, że są widoczne objawy ciąży, lecz na usg dopochwowym nie wykrył pęcherzyka. Kazał mi wykonać badanie HCG beta i przyjść 7 III na kolejną wizytę. Dziś odebrałam wyniki badań i HCG beta ilościowo wynik w surowicy wynosi 403. Czy wszystko jest w porządku i który to może być tydzień? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie.
Z daty ostatniej miesiączki wynika,że jest to 5 tydzień ciąży. Wynik badania beta-hCG wskazuje na 4-5 tydzień ciąży. Jednak zakres beta-hCG jest bardzo szeroki. Warto oznaczyć je po raz kolejny po 2 dniach. Przy prawidłowo rozwijającej się ciąży poziom beta-hCG powinien się podwoić w ciągu 2 dni.
Pozdrawiam.