Czy taki preparat można przyjmować w ciąży?

Czy Diben DRINK o smaku owoców leśnych można przyjmować w trakcie ciąży?
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Diben DRINK o smaku owoców leśnych to jeden z wariantów specjalistycznego środka postępowania dietetycznego, stosowanego u osób chorych i niedożywionych. Producent preparatu informuje, że Diben DRINK może zastąpić pełnowartościowy posiłek, ponieważ zawiera w swoim składzie wszystkie niezbędne białka, kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Ponadto producent preparatu zaznacza, że preparatu nie należy podawać dzieciom poniżej 3 roku życia oraz należy zachować ostrożność przy podawaniu go dzieciom poniżej 6 roku życia oraz u osób chorych na galaktozemię. Mając na uwadze powyższe, można założyć, że stosowanie preparatu w trakcie ciąży, należy uzależnić od konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę, on także zapewne ustali dawkowanie produktu. Życzymy zdrowia i polecamy lekturę poniższych artykułów.

https://leki.abczdrowie.pl/p/diben-drink-o-smaku-owocow-lesnych-fresenius-kabi-polska-sp-z-o-o

https://portal.abczdrowie.pl/jak-odzywiac-sie-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty