Czy taki preparat można przyjmować w ciąży?

Czy Diben DRINK o smaku owoców leśnych można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Diben DRINK o smaku owoców leśnych to jeden z wariantów specjalistycznego środka postępowania dietetycznego, stosowanego u osób chorych i niedożywionych. Producent preparatu informuje, że Diben DRINK może zastąpić pełnowartościowy posiłek, ponieważ zawiera w swoim składzie wszystkie niezbędne białka, kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Ponadto producent preparatu zaznacza, że preparatu nie należy podawać dzieciom poniżej 3 roku życia oraz należy zachować ostrożność przy podawaniu go dzieciom poniżej 6 roku życia oraz u osób chorych na galaktozemię. Mając na uwadze powyższe, można założyć, że stosowanie preparatu w trakcie ciąży, należy uzależnić od konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę, on także zapewne ustali dawkowanie produktu. Życzymy zdrowia i polecamy lekturę poniższych artykułów.

https://leki.abczdrowie.pl/p/diben-drink-o-smaku-owocow-lesnych-fresenius-kabi-polska-sp-z-o-o

https://portal.abczdrowie.pl/jak-odzywiac-sie-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.