Czy ten preparat można stosować w ciąży?

Czy Neo-Capsiderm można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

producent informuje, że z uwagi na brak badań dotyczących ewentualnego wpływu preparatu na płód oraz ciążę nie zaleca się stosowania go w tym okresie oraz podczas karmienia piersią.

Ponieważ jednak w składzie maści jest olejek eukaliptusowy, kamfora oraz pieprzowiec, które nie powinny powodować żadnych skutków ubocznych, to może Pani stosować maść. Proszę tylko pamiętać, by nie nadużywać jej i stosować zgodnie z zaleceniem, najlepiej uprzednio wykonując próbę na niewielkiej powierzchni skóry (w ciąży rośnie ryzyko reakcji alergicznych).

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bol-plecow-w-ciazy-jak-z-nim-walczyc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.