Dlaczego mam ten ból w piersiach w ciąży?

Witam, jestem w pierwszym. Trymestrze ciąży ok 5 tygodnia niedługo 6. Już przed ciąża odczuwałam ból z kręgosłupa w łopatkach i bolal nawet między piersiami i promieniuje do ramion. Nawet boli kość (mostek jak mocniej nacisnę. Proszę powiedzieć czy mogę posmarować mieście neo capisderm bądź inna maścią. Np olfen dodam że szybciej przechodzi po rozgrzewającej dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w okresie ciąży nie wolno stosować żadnych leków bez konsultacji z lekarzem. Mimo, że mogą pomóc na dolegliwości bólowe, to mogą również zaszkodzić maleństwu, dlatego należy podchodzić do nich z należytą ostrożnością.

Zgodnie z informacjami dostępnymi w ulotce leku Olfen środka tego nie należy stosować w czasie dwóch pierwszych trymestrów ciąży, ponieważ brakuje badań dotyczących bezpieczeństwa u ciężarnych.

Czasem jednak zdarza się, że korzyści dla matki są wyższe aniżeli ryzyko dla rozwijającego się płodu. Wówczas lekarz zezwala na korzystanie z niego. W trzecim trymestrze nie należy go stosować ze względów zdrowotnych (ryzyko zbyt wczesnego zamknięcia przewodu tętniczego i zahamowania kurczliwości macicy).

Maści Neo-Capsiderm również nie wolno stosować w czasie ciąży i podczas karmienia piersią, o czym informuje producent leku.

Zachęcamy więc do wizyty u lekarza, który po zbadaniu Pani zaleci odpowiednie postępowanie.

Więcej informacji o jednym z wymienionych przez Panią leków znaleźć można pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/olfen-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.