Czy taki przyrost bHCG jest poniżej normy?

Witam robiłam Bthcg 24 czerwca wynosił 202118 a 26 czerwca 276625 obliczalam na kalkulatorze w internecie że przyrost jest poniżej normy czy wiarygodne są te kalkulatory ?
KOBIETA, 31 LAT 4 miesiące temu

Wpływ menopauzy na zdrowie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie napisała Pani, w jakich tygodniach sprawdzane były poziomy beta-HCG. To istotne, ponieważ stężenie tego hormonu rośnie tylko do pewnego momentu (do około trzeciego miesiąca ciąży), a następnie stopniowo zaczyna spadać. Być może tak też stało się w Pani przypadku, ale żeby to wiedzieć konieczna jest wiedza na temat wieku ciąży.

Największy poziom beta-HCG obserwuje się w okolicach 8-12 tygodnia. W kolejnych tygodniach ulega on spadkowi, jednak do końca ciąży utrzymuje się na dosyć wysokim poziomie. W przypadku ciąż donoszonych wysoki poziom beta-HCG może utrzymywać się nawet do 30 dni po porodzie.

Ponadto poziomy beta-HCG mogą różnić się w zależności od laboratorium. Bardziej niż kalkulatorom trzeba więc wierzyć lekarzowi prowadzącemu ciążę i normom obowiązującym w danej placówce. Więcej na temat gonadotropiny kosmówkowej przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty