Czy takie domowe sposoby usuwania znamion są bezpieczne?

Dzień dobry. Mam kilka pytań odnośnie usuwania pieprzyków. Mam niewielkiego pieprzyka na nosie, jest to taka mała kropka. Mimo małego rozmiaru, przeszkadza mi on i źle się z nim czuję. Wydaje mi się, że wyglądałabym o wiele lepiej bez niego, dlatego chciałabym go usunąć. W związku z tym mam dwa pytania. Po pierwsze na internecie można znaleźć wiele domowych sposobów na usunięcie/rozjaśnienie pieprzyka, np. smarowanie olejem rycynowym na noc, przykładanie czosnku, itp. Zdaję sobie sprawę z tego, że takie sposoby nawet jeśli działają, to zauważenie ich efektu może zająć sporo czasu i też może on być nie do końca taki jakiego się spodziewamy. Jednak chciałabym się dowiedzieć, czy takie sposoby są bezpieczne, czy nie są w stanie spowodować, że pieprzyk przekształci się w nowotwór. Natomiast drugie moje pytanie dotyczy laserowego usuwania znamion. Chciałabym zapytać, gdzie po kolei należałoby się udać w celu umówienia się na taki zabieg.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl