Czy usuwanie pieprzyków na twarzy jest bezpieczne?

Witam Mam kilka pieprzyków na twarzy i chcialbym je usunac bo poporostu nie podobaja mi sie one .Czy taki zabieg jest bezpieczny ? czy lepiej nie ruszac tego bo jest zagorozenie ze zamiast tego jednego przez to zrobi mi sie kilka kollejnych ? czy poprostu jesli mi sie nie podobaja moge pojsc do lekarza zaplacic i sobie spokojnie usuwać ile mi sie chce ?

Przed usunięciem znamion zaleca się wykonanie ich oceny dermatoskopowej, aby wykluczyć ich atypię. Następnie można zastosować usunięcie chirurgiczne plus badanie histopatologiczne lub usunięcie laserowe. Najważniejsze jest wykluczenie czynników ryzyka. Wówczas zabieg jest w pełni bezpieczny.