Czy takie pieczenie i krwawienie z odbytu to coś groźnego?

Witam! Mam 20 lat i od nie dawna mam problemy z wyproznianiem miedzy innymi chodzi o krew podczas oddawania Stolca. A mianowicie leci a wrecz cieknie swieza krew. Czesto mam zaparcia i do tego swiad i pieczenie w okolicy odbytu. Czy to moze byc Cos groznego? Czy powinnam Udac Sie do lekarza? Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe że to hemoroidy, ale koniecznie proszę udać się do lekarza.
Pozdrawiam