Czy takie plamienia podczas stosowania krążka powinny mnie martwić?

Witam! Pierwszy raz zaczęłam korzystać z antykoncepcji krążkiem dopochwowym Ginoring. Zaaplikowałam go 1 dnia miesiączki, od tego czasu mija już 16 dni a ja nadal zauważam plamienia , czasem dosyć obfite i z mniejszymi skrzepami . Słyszałam , ze plamienia mogą występować nawet przez cały pierwszy cykl, ale czy aż tak długo to normalne? I czy działanie krążka mimo tych plamień zostaje zachowane ?
KOBIETA, 25 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tak, plamienia mogą wystąpić podczas stosowania antykoncepcji krążkiem dopochwowym, szczególnie jeśli chodzi o pierwsze miesiące po założeniu. To normalne i wynika z faktu, że organizm potrzebuje czasu, aby przystosować się do nowej metody zapobiegania ciąży. Plamienia powinny ustąpić w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia stosowania, ale jeśli utrzymają się dłużej, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli krążek używany jest zgodnie z zaleceniami, jego skuteczność powinna pozostać zachowana, nawet jeśli występują plamienia.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy udanie się na wizytę kontrolną do ginekologa.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-podczas-stosowania-krazka-antykoncepcyjnego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.