Czy takie sporadyczne bierne palenie jest bardzo szkodliwe?

Nigdy nie paliłem papierosów jednak w wielu sytuacjach życiowych chcąc nie chcąc stykam się z ludźmi, którzy je nałogowo palą (czy to na ulicy, czy to na meczu, czy w pracy). Wczoraj przebywałem zawodowo wśród kilku osób, które przez 8 godzin wypaliły na głowę prawie całe paczki papierosów. Czy takie sporadyczne bierne palenie jest bardzo szkodliwe? Staram się unikać takich sytuacji jednak boję się, że bierne wdychanie może też doprowadzić do np. raka płuc, czego bym oczywiście nie chciał.

Witam , sporadyczne bierne palenie przedstawione przez Pan w opisie nie powinno stanowić zagrożenia dla Pana zdrowia! - brak danych naukowych na ten temat!!! z.żurawski