Jaka jest szkodliwość biernego palenia e-papierosów?

 Dzień dobry, Piszę z bardzo martwiącym mnie zagadnieniem dotyczącym e-papierosów. Jestem aktualnie w pracy i mieszkam z koleżanką, która czasami pali w pokoju te papierosy lub gdy podróżujemy samochodem w międzyczasie. Ja nie nie palę i w ogóle nie paliłam. Denerwuję się gdyż ja dbam o swoje zdrowie, nie przebywam w miejscach gdzie palą. Trochę obawiam się zwrócenia uwagi znajomej dlatego chciałabym zapytać o szkodliwość tych papierosów

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

szkodliwość wdychania dymu z e-papierosów - zarówno czynnego, jak i biernego - obecnie jest dość ciężko ocenić, ponieważ zasadniczo naukowcy dopiero zaczynają zajmować się tą tematyką. Jeżeli jednak przeszkadza Pani wdychanie pary z urządzenia znajomej, to najkorzystniej byłoby jej o tym po prostu powiedzieć - w końcu zrozumiałe jest, że Pani wcale nie musi być narażona na jakiekolwiek ewentualne zagrożenie.