Czy takie uciski mogą być przez tyle czasu na tle nerwowym?

Witam. Zaczne od tego, ze mam tezyczke. Co kilka miesiecy zmieniaja mi sie dolegliwosci. Zaczelo sie od guli w gardle, potem drzenia miesni, pozniej napady goraca i potliwosc a teraz od 3 miesiecy ucisk za mostkiem, pelnosc w nadbrzuszu... Tamte objawy przeszly to teraz te uciski w klatce mnie mecza. Mam np kilka dni, ze tego nie odczuwam a pozniej znow wraca. Bylam z rodziną na wakacjach i bylo super. Wrocilam, minal tydzien i znow to wrocilo w trakcie miesiaczki. Co moge dalej z tym zrobic? Wiele badan robilam, 1.5 roku temu mialam usg brzucha i rtg pluc i wszystko ok. Teraz robilam ekg , sprawdzalam morfologie, magnez, potas, proby watrobowe, d dimery i wszystko idealnie. Czy moge to laczyc z tezyczka? Czy znow zaczac sie badac? Oczywiscie konsultowalam to 2 razy z internista i jeden zaecil movalis. Wspomne ze zaczelam chodzic do psychologa. Nie wiem czy takoe uciski moga byc przez tyle czasu na tle nerwowym? Prosze o jakieś wsparcie, dobre slowo bo juz wariuje. Pozdrawiam:)

Szanowna Pani,

Tężyczka bardzo często pojawia się u pacjentów z zaburzeniami nerwicowymi i lęk tworzy u nich tzw. błędne koło. Bardzo dobrze, że korzysta Pani z pomocy psychologa - może Pani wspólnie z nim zastanowić się czy nie potrzebuje Pani farmakoterapii i dłuższej psychoterapii (by m.in. nauczyć się radzenia sobie z lękiem czy zbudować świadomość swojego ciała i sygnałów z niego płynących).

Życzę Pani dużo dobrego.