Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie wstrząsy w czasie spaceru mogą zaszkodzić dziecku?

Czesto chodzę z moją 2 miesięczna corka na spacery po leśnych drózkach. Zauwazyłam ze na wybojach bardzo małą trzęsie. Ona to chyba lubi bo zasypia natychmiast ale zaczelam sie martwic czy takie wstrząsy jej nie zaszkodzą?Głownie mi chodzi o głowkę.. Córeczka ma podscielony mieki kocyk poduszkę, sama leży w czapeczce i kapturku. Proszę o poradę czy może dostać syndromu dziecka potrząsanego ?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie ma Pani powodu do obaw – oczywiście wózek powinien być dostosowany do warunków, jakie panują, stąd są wózki przeznaczone do terenów miejskich, a także wózki amortyzowane, które sprawdzą się nawet na leśnych wertepach. Niemniej żaden z nich nie stanowi zagrożenia dla niemowlęcia.

Zespół dziecka potrząsanego, czyli SBS, grozi niemowlęciu, które jest gwałtownie kołysane (czy też maltretowane) w wózku, jednak spacer po mało stabilnym gruncie nie stwarza takiego zagrożenia, właśnie z uwagi na odpowiednią budowę wózka, a także częstotliwość ewentualnych wstrząsów – jest ona nieporównanie niższa od wstrząsów wywoływanych celowo.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat SBS odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-dziecka-potrzasanego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy