Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposoby na kolkę u dziecka

Kiedy dziecko ma atak kolki, wówczas długo płacze. Jak mu pomóc w tej sytuacji? Obejrzyj film i zapoznaj się z rożnymi sposobami na kolkę u maluszka.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

podwyższona temperatura nie wymaga leczenia, chyba że dziecko zdradza oznaki złego samopoczucia. Mimo że niemowlęta i dzieci zazwyczaj łagodniej przechodzą infekcję SARS-CoV-2, to w przypadku zwłaszcza niemowląt nie należy bagatelizować żadnych objawów ani leczyć dziecka na własną rękę. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-vademecum-rodzica.

Dopóki jedynym objawem będzie podwyższona temperatura czy gorączka, to leczenie polega na podawaniu dziecku środków przeciwgorączkowych tak, by nie dopuścić do nad wyraz wysokiej temperatury, stanowiącej zagrożenie dla życia niemowlęcia. Jednak z uwagi na prawdopodobną infekcję covid-19 wskazana jest niezwłoczna konsultacja telefoniczna z pediatrą. To on powinien zadecydować o dalszym postępowaniu.

W razie nagłego pogorszenia stanu niemowlęcia nie należy zwlekać z działaniem – proszę pamiętać, że choć podlegają Państwo izolacji, to jeżeli stan dziecka będzie niepokojący (np. pojawi się duszność), proszę niezwłocznie skontaktować się z pogotowiem ratunkowym. Szczególnym niebezpieczeństwem dla dzieci jest tzw. choroba Kawasakiego. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/choroba-kawasakiego-objawy-u-dzieci.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-u-dzieci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy