Czy takie wymiary macicy są prawidłowe?

Wymiary macicy 44×39×46mm czy to jest prawidłowe o czym to świadczy

Wymiary macicy są bardzo zróżnicowane. Największa długość macicy, u kobiety która jeszcze nie rodziła wynosi przeciętnie 7,5 cm, szerokość w obrębie trzonu 4 cm, największa grubość 2,5 -3 cm. U kobiety, która rodziła powyższe wymiary są o około 1-1,5 cm większe. Przeciętna długość szyjki macicy to 2-4 cm. Grubość endometrium zmienia się w zależności od dnia cyklu od kilku do kilkunastu milimetrów.