Czy te leki mogą powodować tego typu problemy?

Proszę powiedzieć, czy leki pregabalina - Preato 75 mg i flupentyksol - Fluanxol - 3 mg powodują problemy z pamięcią, czyli że np.: zapomina się wiele rzeczy i czy powodują też rozdrażnienie, złość lub agresję? Kobieta, 35 lat

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, w ulotkach leków Preato oraz Fluanxol wymienione są skutki uboczne, które mogą wystąpić podczas stosowania powyższych preparatów. Wśród nich znajdziemy zaburzenia pamięci, utratę pamięci, dziwne samopoczucie, drażliwość, nerwowość, pobudzenie. W pierwszych dniach stosowania leków objawy te mogą się nasilić, ponieważ lek Fluanxol, jak i Preato działają dopiero po około 2 tygodniach, jednak w przypadku złego samopoczucia warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pregabalina

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-warto-siegnac-po-leki-uspokajajace

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.