Czy to może powodować brak emocji i uczuć?

Prosiłabym o odpowiedź na pytanie: Czy pregabalina - Preato - 187,5 mg oraz flupentyksol - Fluanxol - 3 mg powodują brak emocji lub uczuć, anhedonię? Kobieta, 35 lat

Dzień dobry,

to zależy od jakiego czasu używane są leki, ponieważ na efekt terapeutyczny czasami poczekać trzeba kilka tygodni. Każdy lek może jednak powodować skutki uboczne, ale jest to bardzo indywidualne. Często też w psychiatrii dobranie odpowiednich leków wymaga kilku prób - dobranie dawki, zmianę leków, innej ich kombinacji. Tak czy inaczej zdecydowanie lepiej byłoby powiedzieć o tym dla lekarza prowadzącego, niż szukać odpowiedzi w internecie. Lekarz psychiatra na pewno podejmie lepszą dla Pani decyzję odnośnie dalszego leczenia, niż jakakolwiek porada na forum. Pozdrawiam. Adam Zajczkowski