Czy emocje jeszcze kiedyś wrócą?

Od lipca 2019 r. sądzę, że w wyniku leczenia szpitalnego psychiatrycznego nie odczuwam emocji, nie przeżywam wydarzeń, filmów, muzyki - nie wczuwam się. Brakuje najbardziej emocji. Stosowałam Xeplion - ostatnio 75 mg, Ketilept - 100 mg - teraz już nie stosuję, bo nowy lekarz zmienił mi leki. Stosuję pregabalinę - Preato - 187,5 mg dziennie, flupentyksol - Fluanxol - 3 mg. Xeplion zakończyłam stosować w lipcu 2022 r. Ketilept w sierpniu 2022 r. Proszę powiedzieć, kiedy emocje mogą wrócić? - Czy w ogóle wrócą emocje? Kobieta, 34 lata

Niestety zaburzenia odczuwania emocji są częstym działaniem niepożądanym stosowania wspomnianych przez Panią leków. Proszę powiedzieć o tym swojemu psychiatrze. Jeżeli złe samopoczucie przeważa nad korzyściami wynikającymi z leczenia, być może konieczna będzie modyfikacja terapii.