Czy te leki mogę bezpiecznie łączyć?

Dzień dobry, biorę lamilept 75 rano i 50 wieczorem. W aptece nie było lamileptu 25 i pani dala mi Lamotrix 25. Czy mogę to łączyć? Rano 50 lamileptu 25 lamotrixu, a wieczorem 50 lamileptu? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

leki Lamilept oraz Lamotrix zawierają tę samą substancję czynną (lamotryginę), w związku z czym można je stosować zamiennie. Oznacza to, że bezpiecznie może Pani zażywać rano 25mg Lamotrixu i 50mg Lamileptu, co nie wpłynie na skuteczność żadnego z nich, a efekty leczenia zostaną utrzymane.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/od-listopada-obowiazuje-nowa-lista-lekow-refundowanych-duze-zmiany-w-preparatach-dla-kobiet-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/lamitrin-lek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.