Czy te mdłości to wynik złego wyniku żelaza?

Od dwóch tygodni zażywam żelazo, badania wykazały, ze mam znaczne niedobory. Morfologia i badanie moczu wyszły wzorcowo. Przyjmujędwa razy dziennie w dawce 100 mg. Dodatkowo tabletki zawierają 60 mg kwasu askorbinowego. Od tego czasu mam ostre mdłości (szczególnie z rana). Najbardziej martwi mnie jednak to, że dostałam krost na policzkach i skroniach. To przypomina kaszkę. Zastanawiam się, czy jest to wina żelaza, czy czegoś innego? Dodam, ze zawsze miałam niskie żelazo i jakoś funkcjonowałam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza rodzinnego, lub prowadzącego leczenie, bez podania dokładanej nazwy preparatu ciężko się dowiedzieć aczkolwiek uczulenie może się zdarzyć.