Wyniki poziomu żelaza a anemia

Dziś odebrałam wynik badań na żelazo Żelazo ICD-9. O95 wynik 43,6 jednostka mikro moli na litr , zakres referencyjny 5,8 - 34,5 H, ostatnio mam małą anemie co wykazała morfologia, mam przepisane tabletki żelaza, a z tych badań chyba wynika,że żelaza jest nadmiar, jak jest? proszę o wyjaśnienie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, poziom żelaza jest wysoki. Anemia może mieć wiele przyczyny - nie tylko niedobory żelaza, ale także m.in witaminy B12. Sugeruję skonsultować kwestię z lekarzem rodzinnym - warto zabrać ze sobą wynik morfologii.
Można także wykonać kontrolną morfologię, by sprawdzić, czy leczenie żelazem przyniosło skutek.