Czy te objawy mogą być skutkiem przyjmowania lekarstw?

Dzień dobry! Aktualnie leczę zapalenie oskrzeli i mam przepisany antybiotyk Fromilid Uno w związku z tym mam pytanie, czy jest możliwe, aby uczucie niepokoju, nerwowość, płaczliwość i ogólne pogorszenie stanu psychicznego było reakcją na ww. lek? Miałam kiedyś już przepisany ten antybiotyk i objawy były podobne. Teraz dodatkowo mam przepisany Euphyllin Long i występują u mnie problemy ze snem (nie mogę zasnąć, a jeśli już mi się uda to budzę się po kilka/naście razy w nocy). Czy ww. objawy mogą być skutkiem przyjmowania tych lekarstw? Dodam, że objawy te występują odkąd zażywam antybiotyk, a wcześniej wszystko było w porządku. Jeśli to wina lekarstw to kiedy ewentualnie ww.objawy ustąpią?

Ewentualne skutki uboczne:
Często mogą wystąpić:
bezsenność, zaburzenia smaku, bóle głowy, zmiana w odczuwaniu smaku, biegunka, wymioty, niestrawność, nudności, bóle brzucha, nieprawidłowe wyniki testów czynnościowych wątroby, wysypka, nadmierna potliwość.
Niezbyt często mogą wystąpić:
kandydoza, zakażenia, zakażenie pochwy, leukopenia, trombocytemia, nadwrażliwość, jadłowstręt, zmniejszenie łaknienia, niepokój, nerwowość, napady krzyku, zawroty głowy pochodzenia obwodowego, senność, drżenia, zaburzenia równowagi, niedosłuch, szumy uszne, wydłużenie odstępu QT w EKG, kołatanie serca, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie języka, zaparcia, suchość w jamie ustnej, odbijanie, wzdęcia z oddawaniem gazów, zwiększenie aktywności aminotransferazy alaninowej, zwiększenie aktywności aminotransferazy asparaginianowej, świąd, pokrzywka, wysypka plamkowo-grudkowa, skurcze mięśni, gorączka, astenia.

Jak Pani widzi jest taka ewebtualność. powinno ustąpić wkrótce po zakończeniu terapii antybiotykowej. Pozdrawiam