Po jakim czasie od odstawienia antydepresantu można zajść w ciążę?

Witam, mam nerwicę lękową, która po antybiotykoterapi bardzo się zaostrzyła. Mam natrętne myśli, które paraliżują moje życie i koszmary senne. Zarzywam tritico w dawce 100 mg przez 4 mc ale mam wrażenie że zbyt dużo mi nie pomaga. Bardzo chciałabym zajść w ciążę wiem że lek trzeba zarzywać min 6 mc i tylko tyle planuje. Po jakim czasie po odstawienie leków można starać się o dziecko. Czy po tym leku muszę stosować jakieś duże dawki kwasu foliowego. Bardzo proszę o odp bo moj lekarz wspomniał że 2 tyg A w Internecie są informacje że nawet 6 mc.

Myślę, że powinna Pani najpierw wyleczyć całkowicie nerwicę lękową
oraz pozbyć natrętnych myśli, zanim zajdzie Pani w ciążę.
Jednak lekarstwa łagodzę objawy, a nie leczą przyczyny...
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/

Byź może natrętne i koszmary senne są skutkiem ubocznym ?
Poniżej pełna lista skutków ubicznych wg. Bazy leków:
Mogą wystąpić: nieprawidłowe wyniki badań krwi (w tym agranulocytoza, małopłytkowość, eozynofilia, leukopenia i niedokrwistość), reakcje alergiczne, zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego, hiponatremia, utrata masy ciała, jadłowstręt, zwiększone łaknienie, myśli lub zachowania samobójcze, stan splątania, bezsenność, dezorientacja, mania, lęk, nerwowość, pobudzenie (bardzo sporadycznie przechodzące w delirium), urojenia, zachowanie agresywne, omamy, koszmary senne, zmniejszenie libido, zespół odstawienny, zespół serotoninowy, drgawki, złośliwy zespół neuroleptyczny, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, ból głowy, senność3 niepokój (głównie ruchowy), osłabienie czujności, drżenie, nieostre widzenie, zaburzenia pamięci, drgawki kloniczne, afazja ekspresywna, parestezje, dystonia, zmiana smaku, niemiarowości serca (w tym torsade de pointes, palpitacje, przedwczesne skurcze komorowe, pary pobudzeń komorowych, tachykardia komorowa), bradykardia, tachykardia, nieprawidłowe EKG (wydłużenie odstępu QT), niedociśnienie ortostatyczne, nadciśnienie tętnicze, omdlenia, uczucie zapchanego nosa, duszność, nudności, wymioty, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaparcie, biegunka, niestrawność, ból brzucha, zapalenie żołądka i jelit, ślinotok, porażenna niedrożność jelita, nieprawidłowa czynność wątroby (w tym żółtaczka i uszkodzenia komórek wątroby), wewnątrzwątrobowy zastój żółci, wysypka skórna, świąd, nadmierna potliwość, ból kończyn, pleców, mięśni, stawów, zaburzenia oddawania moczu, priapizm, osłabienie, obrzęki, objawy grypopodobne, zmęczenie, ból w klatce piersiowej, gorączka, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Pozdrawiam i radziłbym we współpracy z lekarzem i jakimś dobrym psychoterapeutą jak najszybciej odstawić lek.