Spadek libido i rozdrażnienie a stosowanie Trittico

witam mam na imię Adrian i mam 34 lata.Od miesięcy przyjmuje trittico 100mg na noc.na początku wszystko było w porządku ale po zapaleniu oskrzeli znowu spadło mi libido do tego pod wieczór jestem bardzo rozdrażniony,pobudzony i agresywny.moje pytanie to czy mogę zmniejszy dawkę do50 mg czy też może to byc skutkiem brania leku o róznej porze

Szanowny Panie, Trittico jest lekiem psychotropowym. Musi Pan wiedzieć, że branie leku nie sprawi, że wyleczy się Pan ze stanów lękowych. Leki tłumią objawy, zastępując jedne drugimi, ale nie dotykają przyczyny Pana cierpienia. Proszę zapoznać się z możliwymi skutkami ubocznymi przyjmowanego przez Pana leku:

Możliwe skutki uboczne:

nieprawidłowe wyniki badań krwi (w tym agranulocytoza, małopłytkowość, eozynofilia, leukopenia i niedokrwistość), reakcje alergiczne, zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego, hiponatremia, utrata masy ciała, jadłowstręt, zwiększone łaknienie, myśli lub zachowania samobójcze, stan splątania, bezsenność, dezorientacja, mania, lęk, nerwowość, pobudzenie (bardzo sporadycznie przechodzące w delirium), urojenia, zachowanie agresywne, omamy, koszmary senne, zmniejszenie libido, zespół odstawienny, zespół serotoninowy, drgawki, złośliwy zespół neuroleptyczny, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, ból głowy, senność3 niepokój (głównie ruchowy), osłabienie czujności, drżenie, nieostre widzenie, zaburzenia pamięci, drgawki kloniczne, afazja ekspresywna, parestezje, dystonia, zmiana smaku, niemiarowości serca (w tym torsade de pointes, palpitacje, przedwczesne skurcze komorowe, pary pobudzeń komorowych, tachykardia komorowa), bradykardia, tachykardia, nieprawidłowe EKG (wydłużenie odstępu QT), niedociśnienie ortostatyczne, nadciśnienie tętnicze, omdlenia, uczucie zapchanego nosa, duszność, nudności, wymioty, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaparcie, biegunka, niestrawność, ból brzucha, zapalenie żołądka i jelit, ślinotok, porażenna niedrożność jelita, nieprawidłowa czynność wątroby (w tym żółtaczka i uszkodzenia komórek wątroby), wewnątrzwątrobowy zastój żółci, wysypka skórna, świąd, nadmierna potliwość, ból kończyn, pleców, mięśni, stawów, zaburzenia oddawania moczu, priapizm, osłabienie, obrzęki, objawy grypopodobne, zmęczenie, ból w klatce piersiowej, gorączka, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.
(http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=20975)

Odsyłam również do artykułów:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/

http://psychoterapia.natemat.pl/

Panu potrzebna jest psychoterapia, a nie leki. Psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych. Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl ,gdzie znajdzie Pan również adresy zaufanych specjalistów w Warszawie.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej