Czy te objawy mogą wskazywać na cukrzycę?

Witam, mam 22 lata, jestem kobietą i od pewnego czasu zauważyłam u siebie niepokojące objawy.

1. Zawsze miałam małe pragnienie, a teraz ciągle chce mi się pić, zwłaszcza wieczorami. Mogłabym pić wodę litrami.

2. Zawsze miałam skłonności do tycia, a ostatnio schudłam mimo braku zmian w diecie.

3. Parę razy zasłabłam, dwa razy zemdlałam. Robiłam badania krwi i mam lekką anemię (hemoglobina 11, kiedy norma to 12), ale lekarka powiedziała, że takie wyniki nie mogą spowodować omdleń.

Czuję się często słabo, ale nie ma to związku ze spożywaniem posiłków. Miałam robione badania na cukier z krwi na czczo i wyszło 84, ale nadal niepokoi mnie ciągłe pragnienie i złe samopoczucie... Czy możliwe, że mimo dobrych wyników mogę mieć cukrzycę? A jeśli nie, to co to może być? Dodam, że miałam robione badania na TSH, poziom potasu i sodu i wszystko jest w normie... Bardzo proszę o pomoc, bo z dnia na dzień czuję się gorzej.

Witam,

Opisane objawy mogłyby sugerować cukrzycę, jednak prawidłowe stężenie glukozy na czczo nie pozwala postawić takiego rozpoznania. Ponadto dolegliwości takie towarzyszyć mogą wielu innym zaburzeniom. Wiele możliwych etiologii wykluczono już na podstawie wykonanych badań.

Postawienie właściwej diagnozy, a zatem i odpowiednie leczenie, możliwe jest tylko pod warunkiem zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego - czasem jeden drobny szczegół może wprowadzić dalszą diagnostykę na właściwy tor - przeprowadzenia badania fizykalnego oraz analizy wykonanych dotąd badań dodatkowych. Na tej podstawie należy zaplanować dalsze badania i/lub skierować na konsultacje specjalistyczne.

Pozdrawiam