Czy to może być cukrzyca, czy to objawy nerwicowe?

Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym dziale. W każdym bądź razie moje objawy to kolejno pojawiające się: najpierw bóle głowy, czasem codzienne i zmęczenie (miałem dużo nauki), potem pojawiło się drętwienie prawej połowy twarzy, potem bóle w klatce piersiowej (najczęściej lewa strona), lekkie drętwienie kończyn, skurcze mięśni nóg i drgawki innych mięśni (np. oka) i do tego przeplatają się senność, zmęczenie, zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia koncentracji i czuję się jakbym był pijany.

Dodam, że ostatnio dużo jem, mało piję i często odwiedzam toaletę. Byłem na EKG i wyszło ok ze wskazaniem na nerwicę, na badaniu krwi wyszło, że mam zagęszczoną krew (cholesterol był ok, na niższej granicy), na prześwietleniu płuc - chyba wyszło dobre, i u neurologa - po badaniu wstępnym stwierdził, że wszystko jest ok (nie zlecając tomografii nawet w sumie - stwierdził również nerwicę).

Czy to czasem nie może być cukrzyca? Czytałem o tych objawach: senność, zmęczenie, osłabienie, skurcze mięśni i ta zagęszczona krew i mnie to mocno zaniepokoiło. Czy zagęszczona krew może świadczyć o cukrzycy? Wydaje mi się, że na morfologii krwi lekarz powinien zauważyć takie coś i w razie czegoś skierować na badania, a u mnie stwierdził tylko zagęszczoną krew i zalecił dużo pić, ale nie mówiłem mu o tym, że jestem zmęczony i senny bardzo często. Bardzo proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

opisane objawy nie są typowymi objawami cukrzycy, najbardziej wskazują na zaburzenia nerwicowe. Owszem, zmęczenie, osłabienie występuje w cukrzycy, ale jest to objaw niespecyficzny i charakterystyczny dla bardzo wielu schorzeń. Typowe byłoby wzmożone pragnienie, oddawanie dużych ilości moczu, utrata masy ciała. Zagęszczona krew to wynik odwodnienia (wypijania zbyt małych ilości płynów), a nie objaw cukrzycy. Miał Pan najprawdopodobniej szeroką diagnostykę podstawową i specjalistyczną, myślę więc, że jeśli wykluczono choroby somatyczne, to przyczyną mogą być zaburzenia nerwicowe i tu wskazana byłaby konsultacja psychiatryczna.

Pozdrawiam serdecznie.