Czy objawy nerwicowe są odwracalne?

Witam. Zażywam pregabalin, który pomaga na to.Pieką mnie kończyny górne i dolne, głowa, twarz, szyja, kręgosłup, odbyt. Mrowienie języka, mrowienie policzków. Czy palenie papierosów może mieć na to wpływ. Ostatnio byłem badany neurologicznie przez neurologa, odruchowo wyszło bez patologii. Stwierdził objawy nerwicowe. Dretwienia, pieczenia nasilają się o poranku. Czy jest to odwracalne. Dodam że miałem robiony tk głowy 3msc temu wyszło bez patologii. Co to może być? Dziękuje za odp. Pozdrawiam

Witam!
Oczywiście objawy nerwicowe są całkowicie "odwracalne", to znaczy ustąpią bez śladu, ale potrzebne jest prawidłowe postępowanie. Główną rolę w leczeniu zaburzeń nerwicowych odgrywa psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Podawanie samych leków jest leczeniem objawowym i po ich odstawieniu jest duże prawdopodobieństwo nawrotu. Oddziaływania psychoterapeutyczne zaliczamy do leczenia przyczynowego - w wielu przypadkach dają pełne wyleczenie. Mnożenie kolejnych badań pracownianych nie idzie w parze z logiką.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.