Nerwica czy cukrzyca?

Mam 25 lat. Przez 2 lata leczyłam nerwicę natręctw. Brałam W*********. Teraz nie przyjmuję leków żadnych, ale zauważyłam coś niepokojącego już w trakcie brania leków, od około 3 miesięcy źle się czuję, gdy jestem głodna. Trzęsą mi się ręce, mam zawroty głowy i od około pół roku pogorszył mi się wzrok. Nie widzę z bliska, a w prawym oku mam mroczki. Nie korzystam dużo z WC i nie mam potrzeby picia dużej ilości wody. Czy to może być przyczyną cukrzycy? Może to moja nerwica. Dodam, że nie mam drętwień tylko uczucia ciepła bądź zimna na zmianę.

Witam serdecznie!

Bez wykonania badań dodatkowych nie można wykluczyć cukrzycy, chociaż jest ona raczej mało prawdopodobna.

Objawy mogą być także związane ze stosowanym leczeniem. W trakcie farmakoterapii tym preparatem mogą pojawić się objawy niepożądane między innymi pod postacią zawrotów i bólów głowy, zaburzeń widzenia, nadmiernego pocenia się szczególnie w nocy. Może również wystąpić uczucie zmęczenia.

Lek może wpływać glikemię, jednak tylko u osób chorujących na cukrzycę.

Najlepiej w pierwszej kolejności udać się na wizytę do lekarza rodzinnego. Po dokładnym zbadaniu i zebraniu wywiadu lekarz określi dalszy zakres badań. Warto również skontaktować się z prowadzącym psychiatrą.

Pozdrawiam