Czy to nerwica natręctw?

Witam, od pewnego czasu mam problem (mam 16lat), prześladuje mnie dziwna mania, polega ona na przymusowym wykonywaniu różnych czynności, np. gdy trzymam w dłoni myszkę od komputera kliknę np. na jakiejś stronie to muszę kliknąć jeszcze 3/7 razy bo inaczej nie wytrzymam. Jakaś mania robienia czegoś 4/8 krotnie. Gdy idę przez ulice i zdarzy mi się splunąć, muszę splunąć jeszcze z 3 razy, bo też zwyczajnie nie wytrzymam, również przykładowo gdy uderzę książką o biurko przypadkiem, muszę uderzyć jeszcze 3 razy, bo też nie wytrzymam. Oczywiście zdarza się dużo sytuacji, w których ta mania się nie utrzymuje, ale widzę, że to brnie coraz dalej, coraz częściej się zdarza. Jak w temacie - czy to nerwica natręctw? Jak tak, to czy są jakieś sposoby, coś bym mógł temu zaprzestać? Boje się, że mogę temu ulec w coraz większym stopniu, a to mnie już doprowadza do szału. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

Witam!
Diagnoza problemu przez Internet niestety nie jest możliwa. W celu uzyskania odpowiedzi, czy opisane zaburzenia są objawem nerwicy natręctw należy zgłosić się do psychologa lub lekarza psychiatry. Także jeśli chodzi o sposoby leczenia nerwicy natręctw - podstawową jest psychoterapia, inną stosowaną powszechnie metodą jest farmakoterapia. Psychoterapia prowadzona jest przez psychoterapeutę, ewentualnie psychologa. Natomiast farmakoterapię może zalecić lekarz psychiatra. Dlatego też zachęcam do skonsultowania się ze specjalistą.
Ponieważ jesteś niepełnoletni, do wizyty u specjalisty będzie potrzebna zgoda rodziców. Warto porozmawiać z rodzicami o tym, co się z Tobą dzieje i jak się czujesz. Wspólnie będziecie mogli udać się do specjalisty.
Pozdrawiam