Mam wzmożony apetyt i pragnienie - czy mam cukrzycę?

Od dłuższego czasu ciągle chce mi się spać, bez przerwy mogłabym jeść i pić, pomimo tego, że jem w dużych ilościach, to w ogóle nie przybieram na wadze, wręcz chudnę. Mam częste bóle głowy oraz mdłości. Często odczuwam brak energii i siły. Oraz strasznie trzęsą mi się ręce.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Objawy występujące w cukrzycy to między innymi narastające osłabienie, senność, szybkie męczenie się, wzmożone pragnienie i oddawanie zwiększonych ilości moczu, zmiana apetytu i chudnięcie.

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na cukrzycę, jednak podobne objawy mogą występować również w innych jednostkach chorobowych.

Konieczna jest diagnostyka i wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam