Czy te objawy są ze sobą powiązane?

Witam, od pewnego czasu w polu widzenia pojawiła się czarna plamka, udałem sie z tym do okulisty który przepisał krople na męty, jednak stwierdził że w oku nic nie widzi i jeżeli mi krople nie pomogą to muszę sie przyzwyczaić. Od jakiegoś czasu do tego doszły bóle oczu od tylniej strony nie cały czas ale często i ból głowy z przodu, pojawiły się także uczucie rozbicia i problemy z koncentracją , czy te objawy mogą być powiazane? i do jakiego lekarza udać sie z takim czyms?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

czarna plamka w polu widzenia to objaw, który może mieć podłoże w różnych przyczynach. W takiej sytuacji ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem specjalistą. Jeżeli okulista nie wykrył żadnych widocznych zmian w oku, warto rozważyć skonsultowanie się z neurologiem, który może pomóc zdiagnozować problemy z bólami głowy, problemami z koncentracją i uczuciem rozbicia.

Możliwe, że objawy są powiązane ze stresem lub zmęczeniem, ale ważne jest, aby wykluczyć bardziej poważne przyczyny. Neurolog może zalecić dodatkowe badania, takie jak tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny.

Warto również powiedzieć lekarzowi o wcześniejszej wizycie u okulisty i otrzymanych kroplach na męty.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego link zostawiam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/mroczki-przed-oczami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.