Czybtakie objawy może dawać odwarstwiająca się siatkówka?

Razi mnie swiatlo odbite od spodu szkiel moich wlasnych okularow i od oprawki, nawet w przypadku okularow przeciwslonwcznych z polaryzacja. Oklulista stwierdzil zmiany zwyrodnieniowe w siatkowce ale to nie pierwszy raz sie zdarza i nigdy nie powodowalo takiego swiatlowstretu, z tym ze mija on jak zdejmuje okulary bo dotyczy tylko swiatla odbitego od okularow, tylko w prawym oku.. uczucie jakby ktos mi w oku zainstalowal soczewke do wyolbrzymiania tylko i wylacznie tego swiatla. Czy takie objawy moze dawac odwarstwiajaca sie siatkowka czy powinnam isc do innego specjalisty? Zdarzaly mi sie epizody oslepienia przez swiatlo np w sklepie czy w biurze przed monitorem, trwajace nawet pol godziny, nie bylam w stanie patrzec nawet w ciemnosci bo uczucie bylo jakby ktos oslepial mnie swiatlem. Kazdy okulista powiedzial mi ze to nie problem okulistyczny. Nie wiem czy te dwie rzeczy sa powiazane i do jakiego specjalisty die zglosic. Cisnienie w oku dobre, ostrosc widzenia w okularach dobra, krotkowzrocznosc 2,5 i astygmafyzm. Dodam ze skierowanie na laser siatkowki nie zostalo wystawione w trybie pilnym , a mi to swiatlo utrudnia zycie bo po sloncu chodzec praktycznie z zakmietymi oczami lub musze zakrywac reka. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Typowymi objawami odwarstwienia siatkówki są pojawiające się ciemne plamki, "męty"w polu widzenia, jedna bez konsultacji okulistycznej z poziomu portalu nie można nic więcej powiedzieć.