Czy w tym przypadku warto zmienić okulary?

Pogorszyła mi się wada wzroku o ćwierć dioptrii na każdym oku, czy warto zmienić okulary?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane pogorszenie wady niekoniecznie musi wymagać natychmiastowej zmiany okularów, ponieważ zależy to od kilku czynników. Jeżeli obecne okulary przestają zapewniać wyraźne widzenie i ma Pan trudności z czytaniem, pracą przy komputerze lub widzeniem na odległość, to może to być sygnał, że warto przemyśleć ich wymianę.

Co więcej, jeśli odczuwane jest zmęczenie oczu, bóle głowy lub inne nieprzyjemne dolegliwości związane z widzeniem, może to świadczyć o potrzebie dostosowania okularów do nowej wady wzroku.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pogorszenie-wady-wzroku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwa-jest-zmiana-szkiel-z-sf-0-25-do-0-po-4-latach-nie-noszenia-okularow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.