Czy te objawy świadczą o powikłaniach po narkozie?

Moja mama miała operację kręgosłupa lędźwiowego. Po operacji, mimo że upłynęły już prawie dwie doby, bardzo bredzi, cały czas mówi od rzeczy, ma problem z konstruowaniem zdań, zapomina słów. Czy są to możliwe powikłania po narkozie? Jeżeli tak to ile one mogą potrwać? Mama ma 72 lata, to nie była jej pierwsza operacja (poprzednia była dwa lata temu) i nigdy nic takiego się nie działo... Jestem przerażona faktem, że może jej tak zostać.

Majaczenie pooperacyjne u starszych osób może trwać nawet ok. tygodnia. Najczęściej podaje się wtedy leki przeciwpsychotyczne z dobrym efektem.