Czy w tym przypadku takie objawy wskazują na coś niepokojącego?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie objawów, które zaobserwowałam u mojej mamy. Mama ma 72 lata (przebyła covid pół roku temu- bardzo ciężko- wylądowała w szpitalu). Mama miała kiedyś również mikroudar. Ma podwyższony poziom cholesterolu jednak wyniki krwi są w porządku. Obecnie mama ma zawroty głowy, jedt osłabiona, skarży się na ból nóg, ma zaburzenia smaku, zapomina słów. Często pozostaje w domu - leżąc, z obawy na to że coś się może stać. Mama jest zapisana do neurologa. Jednak czy jeszcze w tym przypadku wymienione objawy mogą na coś wskazywać? Bardzo się martwię i będę bardzo wdzięczna za informacje. Pozdrawiam Justyna

Witam! Opis jest dość szeroki, jednak zbyt lakoniczny. Należy się zapoznać z dotychczasową dokumentacją medyczną, szczególnie ten mikroudar. Wygląda na zespół lękowy i brak wiary w swoje siły i możliwości. Co prawda przechorowanie Covid-19 może dawać powikłania z układu nerwowego, jednak pacjentka wymaga przeanalizowania dokumentacji medycznej, badania neurologicznego i badania stanu emocjonalnego. Zbyt pobieżne podejście do sprawy, może ją wypaczyć. Powodzenia W. Łuczkowski.