Czy te plamienia są niepokojące i dlaczego występują?

Od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne N*** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), mam jeszcze 5 tabletek, ale pojawiły się plamienia z krwią (może to być spowodowane stosunkiem, który miał miejsce dwa dni temu), taka sytuacja miała też miejsce 2 miesiące temu. Byłam na wizycie u ginekologa, jednak stwierdził, że może to być związane ze słabym wchłonięciem się tabletek. Pytałam, czy po 2 latach brania tych samych tabletek nie powinnam zrobić przerwy, albo po prostu je zmienić, ale stwierdził, że nie ma to wpływu. Delikatnie się stresuję i nie bardzo wiem, co robić, więc bardzo prosiłabym o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać przy przyjmowaniu kolejnych opakowań, to rzeczywiście może być konieczne odstawienie tabletek lub próba zmiany na inny preparat. Póki co, pozostaje Pani obserwować się - być może problem minie samoistnie.

Pozdrawiam serdecznie!