Czy te wszystkie dolegliwości mogą być spowodowane Helicobacter?

Witam serdecznie.Jestem mezczyzna w wieku 36 lat i borykam sie z nastepujacym problemem,od dluzszego czasu a mianowicie od 3 lat mam problems z żoladkiem, czesc nawracajaca zgaga i palancie w żoladku, byla robion gadtroskopia i stwierdzono refluks oraz przepukline rozworu przelyku, dostalem leki i na jakis czas problem zniknął, ale pojawiły sie nowe dolegliwosci czyli szybkie meczenie sie, kolatanie serca, przyspieszony puls w spoczynkowy 85-95,robilem badania krwi i wyszły w normie tylko MCV lekko zawyzone 101 (norma 95),moja pytanie brzmi - czy te wszystkie dolegliwosci moga byc spowodowane helicobacter? Dodam jeszcze ze mecza mnie obfite wzdecia.Pytam o helicobacter ponieważ moja małzonka leczyla sie na nia jakis czas temu. Dziekuje

Lek. Michał Lenard

Tak, Pana objawy mogą być spowodowane tą bakterią. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci badania i w razie konieczności skieruje Pana do specjalisty. Pozdrawiam!