Czy te wszystkie objawy i dziwne samopoczucie mogą być objawem stresu?

Hej. Od 3 lat przyjmuje Vines ale ostatnio dziwnie się czuje, mam wrażenie jakby wariowały mi mięśnie brzucha, jestem bardziej zmęczona niż zwykle, choć wychowuje 3 dzieci, mogła bym spać w dzień, 2 razy mdliło mnie rano przy śniadaniu kanapki z drzemem (żadko jem kiełbase bo mój organizm źle reaguje na nią, właśnie mdłościami) w nocy chodzę do ubikacja ale tak mam od ostatniego porodu. Ogólnie swędzą mnie też piersi. Mam też ostatnio sporo stresów choć nie wiem czy to może być ważne. Nie wiem co mam o tym myśleć. Boję się kolejnej ciąży gdyż każdy poród jest dla mnie trauma mam wywoływane porody oksytocyna. Czy wszystkie moje objawy i dziwne samopoczucie to mogą być objawy stresu.

Szanowna Pani,

przede wszystkim należy wykluczyć ciążę w tym celu wskazana jest konsultacja ginekologiczna. Stres powoduje reakcje fizjologiczne, mobilizuje organizm do działania, chroniczny stres prowadzi do wyczerpania - przemęczenia, osłabia organizm - jest większa podatność na infekcje, choroby, w takiej sytuacji wskazane jest wsparcie psychologiczne.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś