Czy te wzdęcia i czasami bóle jelit mogły być spowodowane eradykacją bakterii?

Witam. Wykryto u mnie po gastroskopii bakterie helicobacter pylori. Lekarz przepisał na 8 dni amotaks 10 dni metronidazol. Zirid i Emanera. Przed zaczeciem eradykacji stosowalem na jelita asamax ponieważ podejrzewano u mnie chorobę Lesniowskiego Crowna ale nie została potwierdzona. Lekarz odstawil asamax twierdząc że od strony odbytu jelito grube wygląda idealnie. W trakcie natomiast brania antybiotyku na eradykacje czułem się tak fatalnie że bolał żołądek i miałem wzdęcia na jelitach. Również wymiotowalem. Po 4 dniach kuracji wyladowalem w szpitalu dostałem dozylnie nospe i dietę ścisłą ale dokonczylem kurację. Jestem dzien po antybiotyku i czuję się coraz lepiej ale nikt mi nie może wyjaśnić czy te wzdęcia i czasami bole jelit mogły być spowodowane eradykacja bakterii ?

Lek. Michał Lenard

Mogły być to objawy niepożądane przyjmowania antybiotyku. Sugeruję zastosować się do zaleceń lekarskich i pozostawać pod opieką gastrologa. Pozdrawiam!