Czy te zmiany na języku mogą mieć związek z protezą?

Witam . OD roku czasu odczuwam na jezyku kaszkę zmieniłam protezę na nową bez składnika różowego, porobilam badania gastroskopia zapalenie żołądka, kolanoskopia wszystko ok.Ale gdy wyciągnę protezę problem znika . Proszę o pomoc.

Warto skonsultować ten stan z lekarzem dentystą, najlepiej periodontologiem. Może występować tu drażnienie mechaniczne języka przez protezę, reakcja alergiczna na elementy protezy lub przyczyny mogą być inne. Bez bezpośredniego badania i zebrania dokładnego wywiadu trudno udzielić tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Pozdrawiam