Czy tego typu nagłe zmiany cyklu są normalne?

Witam, mam 22 lata, miesiączkuję od 13 roku życia. Moje miesiączki były zawsze regularne, co 28 dni (maksymalnie przesuwały się o 1 lub 2 dni - w wyniku stresu itd). Ostatnie badania u ginekologa miałam w grudniu - wszystko Ok. Jednak od stycznia tego roku mój cykl jest bardzo zaburzony. Raz trwa 26 dni, a następnym razem wydłuża się nawet do 35 dni. Mija już 5 miesiąc, a cykl coraz bardziej się wydłuża. Stąd moje pytanie, czy tego typu nagłe zmiany cyklu są normalne? Co może być tego powodem?

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyczyną mogą być m.in zaburzenia hormonalne ( sugeruję skontrolować tsh) , ciąża , infekcja, stres, restrykcyjna dieta, intensywny wysiłek fizyczny.
Pozdrawiam