Brak okresu przy niedoczynności tarczycy i prawidłowych poziomach hormonów

Witam, mam niedoczynność tarczycy, biore hormon tarczycy i badania sa okej. robiłam badanie prolaktyny i tez wszystko okej. zatrzymał mi się okres ale zaczełam brać luteine i dostałam, miałam dwie miesiączki i teraz mija 34 dni odkąd nie mam miesiączki. Jakiś powód? nie jestem w ciązy

Witam Panią,

Przy niedoczynności tarczycy dość typowe jest skrócenie długości cyklu i obfite miesiączki. W Pani przypadku cykl nieco się wydłuża. Jakie wartośc ma Pani TSH? Kolejne pytanie, jaką miała Pani wcześniej długość cyklu? Jeśli krwawienie nie pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni, warto udać się do endokrynologa i oznaczyć poziom innych hormonów, które mogą wpływać na długość cyklu i jego regularność. Tak na marginesie - jest wiele czynników egzogennych, m.in. stres,nadmierny wysiłek fizyczny, ,itd. - które mogą spowodować opóźnienie się krwawienia miesięcznego. Ma Pani dopiero 22 lata, cykle u kobiet w Pani wieku bywają nieregularne. Największą regularność (prawie jak w zegarku) mają zdrowe i wypoczęte kobiety znajdujące się miedzy 35-40 r.ż,
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz