Czy ten ból brzucha oraz piersi to objawy ciąży?

Witam. Ostatnią miesiaczke miałam 01.04 do 06.04. 0.9 miałam stosunek bez zabezpieczenia przez kolejne 3 dni również nie uzywalismy antykoncepcji.Boli mnie brzuch i piersi jakby na miesiączke lecz jej brak,już parę dni czuję się obolała czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam, ciąża jest niewykluczona, choć oczywiście to zależy od długości Pani cykli miesięcznych i innych okoliczności towarzyszących stosunkowi płciowemu. Opisane przez Panią dolegliwości mogą być symptomami ciąży lub nadchodzącej miesiączki. Proszę zwrócić również uwagę na to, czy nie pojawiły się inne objawy, takie jak mdłości, zmęczenie, nadwrażliwość na zapachy, delikatne plamienie – około 7 dni po stosunku. To również są symptomy ciąży na wczesnym etapie. Więcej możliwych dolegliwości zostało opisanych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-jestem-w-ciazy-wykonanie-testu-ciazowego-i-pierwsze-objawy-ciazy. Kilkudniowe opóźnienie miesiączki nie jest jeszcze niczym niepokojącym, ponieważ różne czynniki mogą mieć na to wpływ. Niemniej sugeruję niezwłoczne wykonanie testu ciążowego – z pewnością jego wynik po takim czasie będzie wiarygodny. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.