Czy ten ból może wynikać z nieprawidłowości w zatokach?

Witam Proszę o analizę wyniku TK zatok. Do laryngologa zgłosiłem się z bólem głowy (na pograniczu czoła i skroni). płuczę zatoki 2x dziennie a ból niestety powraca. do tego czasem czuję/słyszę pulsowanie w prawym uchu. Agenazja prawej zatoki czołowej, hipolazja lewej. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo wykształcone, bez poziomów płynu. W zachyłkach zębodołowych zatok szczękowych widoczna są zgrubienia błony śluzowej (do ok 4mm) oraz torbiele retencyjne: o wym. ok. 18x14x19mm (ap x trans x cc) po stronie prawej i 27x17x16mm (ap x trans x cc) po stronie lewej. Dyskretne przyścienne zgrubienia błony śluzowej w pojedynczych komórkach sitowia po stronie lewej oraz w zatokach klinowych w okolicy ujść, powodujące upośledzenie ich drożności. Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Dół opuszki węchowej głębokości ok. 6,2mm- typ II wg Kerosa. Obustronnie concha bullosa typu III wg Bolguera. Korzenie zębów 16 i 26 uwypuklają się nieznacznie do światła zatok szczękowych. Czy ten ból może wynikać z nieprawidłowości w zatokach?

Zatoki prawie nigdy nie dają bólów głowy. To mit i oszustwo reklam szkodliwych paraleków z reklam mediów. Ucho popsułeś sobie płukaniem niby zatok. To następna fałszywa reklama. Wyrzuć to wszystko do kosza. Weź płytę CD TK zatok i przyjedź. Chyba masz zdrowe zatoki.