Czy ten lek będzie miał wpływ na wkładkę antykoncepcyjną?

Witam, Posiadam składkę wewnątrzmaciczną miedzianą. Przytrafiło mi się zapalenie stawu palucha, lekarz przepisał leki przeciwzapalne nimesil i digavar 2 razy dziennie przez 10 dni czy wpłynie to na skuteczność wkładki? Jeśli tak czy po zakończeniu leczenia wkładką wróci do swoich wcześniejszych właściwości? Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

jako jedną z zalet stosowania wewnątrzmacicznej wkładki miedzianej podaje się fakt, że miedź nie wchodzi w interakcje z przyjmowanymi lekami. Zatem wydaje się, że może Pani bezpiecznie przyjmować zalecone leki bez obawy o skuteczność stosowanej w tym okresie metody antykoncepcyjnej. Inaczej jest w przypadku wkładki hormonalnej, tam przyjmowane leki wchodzą w reakcję z wydzielanymi hormonami. W tym artykule przeczyta Pani o wadach i zaletach wkładki wewnątrzmacicznej: https://portal.abczdrowie.pl/wkladka-domaciczna Na przyszłość zawsze warto zestawić treść ulotki dołączonej do wkładki ze wskazówkami z ulotki informacyjnej przyjmowanych lekarstw. W sytuacji, którą Pani opisuje właściwości wkładki pozostają niezmienne. Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam Panią również do porad naszych specjalistów dotyczących zapalenia stawu palucha, być może sugestie tam zawarte okażą się przydatne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zaleczyc-zapalenie-stawu-srodstopno-paliczkowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapalenie-stawu-srodstopno-paliczkowego-palucha W artykułach przeczyta Pani o leczeniu, a także zabiegach operacyjnych, które są stosowane przy tym schorzeniu. Życzymy zdrowia!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.