Czy ten lek jest bezpieczny dla zdrowia?

Mam przepisany od laryngologa na lekką zgagę Dexilant 60mg. Poczytałam o skutkach ubocznych i boję się go brać. Mam brać przez 14 dni. Czy to lek bezpieczny? Poza nim biore tylko suplementy: D3 krople, potas, B12 fo ssania ,piję Omega 3

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Dexilant – tak jak każdy inny lek – może wywołać działania niepożądane, które opisane są w ulotce dołączonej do opakowania.

Skoro lek ten został wprowadzony do sprzedaży, oznacza to, że jest bezpieczny. Obowiązkiem producenta leku jest umieszczenie w ulotce informacji o możliwych skutkach ubocznych. Proszę jednak zauważyć, że każdy lek niesie ze sobą ryzyko ich wystąpienia. Zdarza się, że częstotliwość występowania skutków ubocznych nie jest znana. Mimo to producenci muszą o nich poinformować.

Skoro lekarz zalecił Pani przyjmowanie tego leku, to należy zastosować się do jego zaleceń.

Skład, właściwości, dawkowanie oraz przeciwwskazania do stosowania Dexilant opisane zostały w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/dexilant.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.