Czy ten lek pomoże leczyć nerwicę lękową?

Witam, mam zażywać lek efectin er na nerwice lękową jednak boje się skutków ubocznych. Czy to bezpieczny lek?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wszystkie leki dopuszczone do sprzedaży muszą być bezpieczne, co nie zmienia faktu, że każdy lek niesie ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych opisanych w ulotce dołączonej do opakowania.

Efectin Er to lek przeciwdepresyjny należący do grupy SNRI (inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny). Stosuje się go w przypadku leczenia depresji oraz zaburzeń lękowych, takich jak: fobie społeczne czy lęki napadowe. Proszę stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeśli pojawią się silne skutki uboczne, to wskazany jest kontakt z psychiatrą w celu omówienia leczenia.

Lek ten opisywaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/efectin-er,

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.